Jerry Cup 2011 aneb Jerry kap :)

Až do letošního roku platilo pravidlo, že na Jerry Cupu nepršelo. Letos se to malinko změnilo a pro změnu pršet vůbec nepřestalo. Ukázalo se však, že ani nepříznivé poèasí není překážkou. Díky všem, kteří se letošního roèníku i přes velkou nepřízeň počasí zúčastnili, každý kdo přišel, zvítězil!

V přípravě jsme opět nestíhali, teprve týden před konáním závodu jsme byli poprvé v lese, zato s již připravenými tratěmi, proto jsme se byli podívat na místě všech kontrol. Zjistili jsme, že mapa sedí, ovšem průběžný les aby člověk pohledal. Co se dá dělat, každý les má svá pro i proti. Doladili jsme podobu scorelaufu, vymysleli start na kopci a byli spokojení s výběrem paloučku pro shromaždiště i s celkovou strukturou trati (Scorelauf v prostoru Medláneckéko kopce, zkrácená druhá etapa, divácký úsek, dětská trať, ..). Těšili jsme se na rekordní množství účastníků a pomalu začali sledovat předpověï počasí. V pátek jsme byli přesvědčeni, že bude hezky jako obvykle, stan jsme nabalili s sebou v podstatě jen pro jistotu s tím, že ho vlastně ani neumíme postavit. V klidu jsme tiskli diplomy, stříhali zvířátka, nakupovali ceny a připravovali se na závod. V sobotu ráno nás oblačná obloha nezmátla, jistě se za pár hodin vyjasní. Pohled na radar sice přinesl trochu nervozity, což ovšem vyústilo zejména v nabalení pláštěnek, holinek a nepromokavých bund. Na to stavění se to bude hodit, ale kolem jedenácté už bude určitě hezky. Nebylo. A pršelo opravu pořád. říkali jsme si, že tratě S a Z budeme stavět pouze v případě, že přijdou aspoò 2 lidi, kteří by to proběhli. Včetně dětí nakonec přišlo 30 účastníků, což nás velmi potěšilo!


Průběh závodu:


Kategorie RD: Obzvláště v této kategorii zaslouží každý účastník pochvalu. Zachumlaný do pláštěnky, v dešti a blátě hledat nálepky, které ani nejdou nalepit, patrně není činnost z nejzábavnějších. Všech 16 malých závodníků a závodnic však náročnou výzvu přijalo a závod úspěšně dokončilo!


Dospělí: Na startu se sešla skupina velmi kvalitních závodníků. Zejména v hlavní kategorii Z bylo těžko hledat favorita, Hned tři z účastníků již poznali vítězství v některém z předcházejících ročníků, sedm z osmi závodníků někdy bylo na Jerry Cupu na bedně. iž od první etapy vzal vše do svých rukou Pea Kovář, který už nikoho až do konce nepustil před sebe a zvítězil s náskokem tří minut. Na druhé místo se propracoval po skvělém výkonu v závěrečné části 2. etapy Petr Zelený, který skončil ve scorelaufu až na 7. místě. Druhé místo uhájil těsně před Honzou Pavelkou a Milanem Sáňkou, na kterého zbyla v souboji o medaile ta bramborová. Pro páte místo si v poklidu doběhl Tom Hanžl. Šesté místo ve finiši uhájil Martin Dvořák před Tondou Vaisharem, vzápětí doběhl Dalibor Hejna, který doplatil na horší scorelauf. Všichni kluci běželi velmi vyrovnaně, rozdíl mezi prvním a posledním byl pouhých 13 minut! Mezi děvčaty dominovala Magda Krejčová, která byla v čele rovněž od začátku až do cíle. S odstupem dvaceti minut doběhly Pavka Smékalová a Hanka Nováková, která bohužel nestihla scorelauf a proto je ve výsledcích jen jako "mimo soutěž". Třetí místo nakonec vybojovala Martina Hanžlová, která ztratila druhé místo patrně na šesté kontrole hledáním jámy. Lída Nepumucká si v klidu doběhla pro čtvrté místo. David Gotfrýd si při své orientační premiéře zaběhl kategorii S a dosáhl velmi slušného času.


Moc děkujeme všem za účast. Budeme se těšit na další ročník. Doufáme v návrat slunečného počasí! Také bychom chtěli poděkovat každému, kdo nějakým způsobem přispěl ke zdárné organizaci závodu.
Pořadatelé

Copyright © 2013 Lenka Kočová
All Rights Reserved.